KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 11528131

nr 1152 8131

Wilhelm Tupy

(1875-1972), Österrike

Färgetsning, Kornhamnstorg, signerad och daterad 1920,54x48

Kondition: löst bakstrycke

Wilhelm Tupy, österrikisk bildkonstnär född 1875, död 1972.

Utrop:

1.600 kr

Såld:

100 kr

måndag 11 december 2017
kl 19:44:33

4/12 23:00:14 1      Vinnande bud

Wilhelm Tupy

Läs mer om Wilhelm Tupy